Увага, ви використовуєте застарілий браузер

Даний сайт виготовлений за використанням передових, сучасних технологій і не підтримує Internet Explorer 8-ої версії.

Рекомендуємо Вам вибрати і встановити будь-який із сучасних браузерів. Це безкоштовно і займе всього кілька хвилин.

Повернемо Україні її справжній прапор

Короткий зміст

Відновлення історичного прапору України: жовто-синього стягу.

Коломієць Павло В'ячеславович | Київ

Досить з нас бід, пора відновити наш справжній стяг. Ми не перевертаємо його, а відновлюємо історичну справедливість. Зараз ми виборюємо справжню незалежність, а не формальну. Це не просто історичний прапор, це - сакральний символ. Енергія, яка йде з прапора, впливає на свідомість людей, на їх волю та на вдачу. Наші предки вірили в сакральні символи і саме барви нашого прапора з давніх-давен символізують дві головні стихії природи: вогонь (жовтий колір) і воду (синій), філософське інь і ян. Логічно припустити, що лише сполучення «жовтий – згори, синій – знизу» відображає вічну симетрію – божественну гармонію цих стихій.

В 1910 році при міністерстві юстиції царського уряду, була створена комісія для розгляду питання державних кольорів Київської Русі. В результаті якої, після уважного вивчення композиції кольорів в різних літописних пам’ятках, було зроблено висновок, що саме жовтий та блакитний кольори були домінуючими на прапорах української держави того періоду.

Золотий (сонячний) лев на блакитному фоні був гербом Галицько-Волинського князівства – правонаступника Київської Русі.

Знак сонячного колеса, часто можна побачити зображений на посуді і інших предметах праукраїнців за часів Трипільської культури. Цей знак також можна побачити в одному з найстаріших храмів України – Софійському соборі в Києві. Також цей символ з давніх часів вишивався на народному вбранні українців – вишиванках, іноді на рушниках.

Далекі предки українського народу вважали воду основою всього існуючого (тому і будували всі міста та села на березі, чи коло річки). Самари / шумери вважали, що вода лікує від усіх хвороб. Воду вони ототожнювали з мудрістю. Раніше в Україні вважалось великим гріхом плювати у воду або засмічувати її. Вода є основою життя на Землі.

З давніх-давен, пращури українців були в світі з водною стихією. Деякі з іноземних хроністів називали Чорне море Руським, бо по ньому, вони писали, «тільки Русь і плаває».

Отож, жовтий колір – це сонце / світло, блакитний – вода / вода жива. Поєднання жовтого та блакитного кольорів дає зелений колір – колір життя.

Сьогодні український прапор перевернутий, він зараз блакитно-жовтий (або точніше синьо-жовтий). Сонце зображено знизу, воду зверху, це означає, що вода гасить сонце, після чого настає темрява. Також, перевернутий прапор вважається міжнародним символом біди, заклику допомоги.

Знаковим вважається ще те, що при приєднанні України до СРСР, жовтий колір в українському прапорі замінили на червоний – кольору крові. Який і справді в ті часи Україні приніс стільки смертей, скільки ніколи не було, за всю історії України.