Увага, ви використовуєте застарілий браузер

Даний сайт виготовлений за використанням передових, сучасних технологій і не підтримує Internet Explorer 8-ої версії.

Рекомендуємо Вам вибрати і встановити будь-який із сучасних браузерів. Це безкоштовно і займе всього кілька хвилин.

Збережемо національні природні парки, вилучимо їх з владного користування та повернемо народу України

Короткий зміст

Необхідно виконати три Укази Президента В. Ющенка 2009 року про створення національних природних парків (НПП) "Залісся", "Білоозерський", "Синьогора" та разом із "Азово-Сиваським НПП" передати їх в підпорядкування Мінприроди України

Левіна Галина Миколаївна, представник БФ "Київський еколого-культурний центр" та ГЕПО "ЕкоПраво-Київ" | м. Київ

На даний час у закритому владному користуванні (так звані "державні мисливські резиденції") знаходяться чотири унікальні природні об’єкти:

1. Державна організація «Резиденція «Залісся» . Знаходиться в Броварському районі Київської області та в Козелецькому районі Чернігівської області. Площа - 14836 га. Являє собою унікальний природний масив збережених старовікових соснових лісів. У Заліссі є єдина у Київській і Чернігівській області популяція червонокнижних зубрів кількістю близько 20 голів.

2. Державна організація «Лісове господарство «Білоозерське». Знаходиться в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області та в Канівському районі Черкаської області. Площа - 5244 га. Являє собою плавні і добре збережені ліси на лівому березі Дніпра.

3. Державна організація «Резиденція «Синьогора». Знаходиться в Богородчанському районі Івано-Франківської області. Площа - 10866 га. Являє собою масив добре збережених ялинових карпатських лісів.

4. Азово-Сиваський національний природний парк. Знаходиться в Новотроїцькому та Генічеському районах Херсонської області. Площа - 57,4 тис. га. Являє собою унікальні заплави і острови Азовського моря. Тут мешкає близько 50 видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України.

У даних «мисливських резиденціях» фактично відбувається відбувається знищення рідкісних тварин під виглядом полювань. Хоча, згідно з Указами Президента В. Ющенка, прийнятими ще в грудні 2009 року (крім Азово-Сиваського НПП), їх необхідно було перетворити на національні природні парки з метою збереження для нинішніх та прийдешніх поколінь. Однак, з різних причин, а, головне, через відсутність на це політичної волі, цього фактично зроблено не було. До того ж, справжнє збереження всіх чотирьох унікальних об’єктів можливо зробити лише після передачі цих об’єктів в підпорядкування профільного міністерства у сфері охорони довкілля, яким сьогодні є Міністерство екології та природних ресурсів України.

У зв’язку з вищевикладеним необхідно:

1. Забезпечити виконання Кабінетом Міністрів України та Державним управлінням справами Указів Президента № 1048/2009, № 1049/2009 та № 1083/2009 по створенню на місці так званих «державних мисливських резиденцій» «Залісся», «Білоозерське» і «Синьогора» національних природних парків, обов’язково передавши їх у підпорядкування Міністерству екології та природних ресурсів України

2. Вжити заходів для виведення із підпорядкування Державного Управління Справами та передачі у підпорядкування Міністерству екології та природних ресурсів України Азово-Сиваського національного природного парку.

  • Левіна Галина Миколаївна, [...]
  • 19-05-2014
  • Підтримано 197
  • Екологія