Увага, ви використовуєте застарілий браузер

Даний сайт виготовлений за використанням передових, сучасних технологій і не підтримує Internet Explorer 8-ої версії.

Рекомендуємо Вам вибрати і встановити будь-який із сучасних браузерів. Це безкоштовно і займе всього кілька хвилин.

Позбавити російську мову будь-яких спеціальних статусів на рівні держави

Короткий зміст

Державною мовою в Україні є виключно українська. Вимагаємо заборонити надання російській мові будь-яких спеціальних статусів та/або пільгових режимів використання в усіх сферах життя держави.

Oleksii Melnychuk

У лютому 2014 року Російська Федерація здійснила збройну агресію проти України, результатом якої стали окупація та анексія півострова Крим. Внаслідок російської збройної агресії Україна втратила 15% своїх територій. З набуттям чинності Закону України від 15.04.2014 №1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» державою було офіційно визнано фактичну обставину, яка полягає у наявності стану війни між Україною та Російською Федерацією.

У квітні 2014 року Російська Федерація продовжила здійснення збройної агресії проти держави Україна у південних та східних областях шляхом використання підрозділів РФ спеціального призначення з метою дестабілізації діяльності держави, повного або часткового її знищення, шляхом ведення діяльності терористичного характеру.

Усі незаконні агресивні дії Російської Федерації проти України супроводжувались діяльністю російськомовних сепаратистів, терористів, колаборантів з яскраво вираженим шовіністичним підґрунтям, спрямованим саме проти етнічних українців, української мови, української культури та української державності. Чисельні погрози, побиття, тортури, вбивства з особливою жорстокістю та інші злочини, які вчинили та продовжують вчиняти громадяни Російської Федерації по відношенню до етнічних українців, були спричинені саме використанням жертвами російських і проросійських злочинців української мови та/або лояльним ставленням жертв до української культури та держави.

Відтепер ми, етнічні українці, сприймаємо російську мову, як мову агресорів і окупантів. Російська мова - це державна мова Російської Федерації, з якою Україна де-факто та де-юре знаходиться у стані війни.

Наявність у статті 10 Конституції України окремої згадки про російську мову та наявність у Законі України від 03.07.2012 №5029-VI "Про засади державної мовної політики" можливості надання спеціального статусу російській мові на окремих територіях в Україні, з огляду на агресію росіян, спрямовану проти України та всього українського, сприймається етнічними українцями як приниження національної гідності.

Також наявність російської мови у паспортних книжках громадян України не є виправданою, створює додаткові колізії та ускладнення, пов’язані із перекладом прізвищ, імен, по-батькові громадян України.

Таким чином, встановлена на законодавчому рівні можливість використання російської мови у сферах державного життя, має бути усунутою повністю. Ми вимагаємо позбавити російську мову, мову агресорів і окупантів, будь-яких спеціальних статусів та/або пільгових режимів використання в усіх сферах життя держави.